DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Wstęp deklaracji
Przedszkole nr 338 "Sosnowa Stacyjka" zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona internetowa przedszkola nr 338 "Sosnowa Stacyjka"
Dane teleadresowe jednostki
ul. Włókiennicza 41,
04-974 Warszawa
Data publikacji strony internetowej: 14.11.2024 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 14.11.2024 r.
Strona internetowa Przedszkole nr 338 "Sosnowa Stacyjka" jest Częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne
Treści niedostępne
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- zdjęcia nie posiadają opisu alternatywnego,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo
Wyłączenia
Data sporządzenia deklaracji
Deklarację sporządzono dnia: 14.11.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez przeszkolonego pracownika
Data ostatniego przeglądu i aktualizacji Deklaracji: 14.11.2024 r.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dyrektor Przedszkola - Izabella Rudzka, p338@eduwarszawa.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 228724146. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Znalezione na stronie błędy można też zgłaszać na adres: dostepnosc.cyfrowa@cyfra.gov.pl
Dostępność architektoniczna
Przedszkole znajduje się przy ul. Włókienniczej 41 w Warszawie.
Do placówki wchodzi się głównym wejściem, które jest ogólnodostępne w godzinach pracy przedszkola.
Budynek jest parterowy i częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Od furtki przy ulicy Włókienniczej do wejścia głównego jest ok. 20 metrów. Nawierzchnia jest równa, płaska. Możliwy jest podjazd wózkiem inwalidzkim. Furtka prowadząca na teren przedszkola jest zatrzaskiwana. Dzwonek do furtki znajduje się po prawej stronie na wysokości 145 cm. Osoba pełniąca dyżur przy wejściu głównym zwalnia blokadę furtki. Osoba ta pełni także rolę przewodnika dla osób mających problem z poruszaniem się po budynku.
Przy przeszklonych drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek na wysokości 157 cm.
W budynku nie ma progów ani schodów. W części modułowej przedszkola znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W salach zajęć dla dzieci, toalety nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Na parkingu przed przedszkolem brak miejsca parkingowego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Dyrektor przedszkola wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym.
W przedszkolu działa tłumacz migowy online. Można połączyć się z nim poprzez stronę internetową przedszkola.
Przy głównych drzwiach wejściowych dostępna jest pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących.
Do przedszkola można dojechać autobusami linii 521, 146, 213. Pętla autobusowa znajduje się w pobliżu placówki przy ulicy Bysławskiej, 400 m od wejścia głównego.